Bora dhe të ftohtit e ditëve të fundit: Çfarë moti do të mbajë në vikend?

Moti ditën e shtunë parashihet të jetë me diell dhe vranësira të çrregullta.

Temperaturat minimale do të lëvizin rreth zeros, ndërsa maksimalet e ditës do të shënojnë rritje të lehta. Në viset e larta minimalet do të ulen rreth -3 gradë Celsius.

Ndërkaq të dielën parashihet mot me diell dhe vranësira, të cilat në pjesën e dytë të ditës parashihen të sjellin reshje shiu.

Temperaturat minimale pritet të shënojnë rritje të lehta, ndërsa maksimalet të jenë rreth 10 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *