Borrell mban kokën me duar, pamje nga takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel

Bashkimi Europian ka publikuar pamje nga takimi trepalësh mes kryeministrit Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësuesve të lartë të BE-së, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak.

Borrell u deklarua fillimisht se nga ky takim, pret qasje konstruktive nga të dyja palët, transmeton klankosova.tv.

Po në këto pamje, në një moment, mund të shihni sesi shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell mban kokën me duar, veprim ky që flet shumë për situatën në të cilën gjendeshin pala kosovare dhe ajo serbe, me ndërmjetësuesit e dialogut në këtë takim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *