E tmerrshme: 16-vjeçari shqiptar në Bruksel, rrëmbehet, dhunohet dhe lihet i zhveshur në rrugë

Një i mitur 16-vjeçar me origjinë shqiptarë është rrëmbyer në qendër të Brukselit gjatë orëve të vona të së mërkurës, deri në orët e para të mëngjesit të së enjtes, raporton Het Nieuwslblad.

Në momentin e rrëmbimit ai është tërhequr zvarrë nga katër persona dhe është futur në makinë.

Rreth orës 4 të mëngjesit, adoleshenti u gjet pranë një qendre tregtare, i zhveshur, i dhunuar dhe me djegie ne trup, pasi autorët i kishin fikur bishta cigareje në trup.

I riu është dërguar në spital dhe gjendja e tij tanimë është e qëndrueshme.

Dyshohet se autorët janë pjesë e një bande shqiptare dhe viktima është marrë peng pasi ka sulmuar një prostitutë.

Autorët e sulmit ende nuk janë zbuluar nga policia belge./abcnews.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *