Gjilan: Një 54-vjeçar dhe një grua 40-vjeçare arrestohen, bënin seks në këmbim të parave

Prostitucioni po vazhdon të jetë një fenomen mjaft shqetësues dhe një sfidë për institucionet në Kosovë. Autoritetet e vendit në vazhdimësi raportojnë për gra dhe burra që dyshohen për marrje me prostitucion, ku përveç moshave të reja, shpesh ka raste ku të përfshirë janë edhe personat më në moshë. Disa raste të tilla janë zbuluar javëve të fundit në motele të ndryshme të vendit.

Kësisoj, së fundmi, dy persona, një grua dhe një burrë kanë rënë në prangat e Policisë, të cilët me pas janë shoqëruar në stacion policor.

Gruaja e dyshuar, e moshës 40-vjeçare dhe burri 54-vjeçar, po dyshohen se për një kohë të caktuar në motelin ‘Shefkiu’ në qendër të qytetit në Gjilan, kanë kryer marrëdhënie seksuale në këmbim të parave.

Pasi të dyshuarit janë shoqëruar në stacion, Njësia për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore, ka intervistuar ata, me ç’rast kanë dhënë deklaratat e tyre në lidhje me rastin.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë të ditur se rasti është proceduar në Departamentin për Kundërvajtje në Gjykatën Themelore në Gjilan.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *