KËTU mund ta shikoni LIVE ndeshjen: Real Madrid – Chelsea

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së parë të fazës çerekfinale në UEFA Champions League mes Real Madrid dhe Chelseat

Trajnerët, Carlo Ancelotti dhe Frank Lampard kanë publikuar 11-shën startuese për këtë ndeshje që nis nga ora 21:00 dhe luhet në stadiumin “Santiago Bernabeu”.

Dy skuadrat kanë luajtur edhe më parë në UEFA Champions League. Skuadra e Chelseat ka rezultate pozitive kundër ekipit madrilen. Në katër ndeshje, ‘blutë’ kanë fituar dy herë, kurse Real Madrid vetëm një herë. Një ndeshje, ata janë ndarë baraz.

Ndeshjen mund ta shikoni LIVE duke klikuar: KËTU

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *