Formacionet zyrtare: Real Madrid – Chelsea

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes së parë të fazës çerekfinale në UEFA Champions League mes Real Madrid dhe Chelseat

Trajnerët, Carlo Ancelotti dhe Frank Lampard kanë publikuar 11-shën startuese për këtë ndeshje që nis nga ora 21:00 dhe luhet në stadiumin “Santiago Bernabeu”.

Dy skuadrat kanë luajtur edhe më parë në UEFA Champions League. Skuadra e Chelseat ka rezultate pozitive kundër ekipit madrilen. Në katër ndeshje, ‘blutë’ kanë fituar dy herë, kurse Real Madrid vetëm një herë. Një ndeshje, ata janë ndarë baraz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *