Muriqi ua dhuron fanellën dhe shorcet tifozëve, mbetet veç në brekë

Mallorca dhe Osasuna mbrëmë ndanë pikët në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në La Liga.

Ndeshja e zhvilluar në stadiumin e Mallorcas përfundoi baras dhe pa gola.

Vedat Muriqi ishte titullar në këtë takim, por nuk ia doli të linte gjurmë. Reprezentuesi i Kosovës luajti për 76 minuta. Ai u zëvendësua nga Tino Kadewere.

E ky zëvendësim nuk i pëlqeu aspak Muriqit, i cili u pa duke dalë i nervozuar nga fusha. 28-vjeçari shfryu nervozizmin duke goditur pankinën.

Megjithatë, ai pas ndeshjes gjeti kohë për tifozët e tij. Sulmuesi kosova ia dhuroi fanellën dhe shorcet tifozëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *