Parashikimi i motit për nesër – po vie vera në Kosovë

Instituti Hidrometerologjik ka njoftuar për motin që pritet të mbajë nesër e pasnesër.

Dita e shtune parashihet të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta.

Vranësirat në orët e vona parashihen që vende – vende të sjellin riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Të dielen parashihet të mbajë mot kryesisht i qetë, me pak vranësira dhe me intervale të gjata me diell.

Në fushat termike parashihet të ketë rënie të lehta. Gjatë këtyre dy ditëve parashihet të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-5m/s.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *