Shqiponja ‘pushton’ Turqinë, Icardi feston me simbolin e shqiptarëve – e mëson Milot Rashica

Futbollisti kosovar, Milot Rashica, po kalon në një formë fantastike prej se është transferuar te Galatasaray.

Ai është pjesë e formacionit bazë te skuadra turke dhe po ashtu ka krijuar edhe një shoqëri të mirë me futbollistët e tjerë.

Rashica së fundi ka ndikuar te bashkëlojtari i tij mauro Icardi, i cili sot pas shënimit të golit, ka festuar duke bërë simbolin e shqiponjës me duar.

Argjentinasi shëni dy gola në ndeshjen e sotme kundër skuadrës së Umraniyespor.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *