Shtatë persona vriten dhe tetë të tjerë plagosen në Hamburg të Gjermanisë

Shtatë persona kanë vdekur dhe tetë të tjerë janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë në Hamburg të Gjermanisë.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 21:00, afër një kishe, shkruan Bild.

Policia bëri të ditur se një operacion në shkallë të gjerë ishte duke u zhvilluar në zonën e Alsterdorf.

Ambulancat janë në vendngjarje dhe policia gjermane është në kërkim të autorëve të ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *