Tomë Gashi tregon dëshmitarin e parë nesër në Speciale: Ajo që do të flitet, nuk do të harrohet kurrë

Avokati Tomë Gashi ka thënë se nesër në Hagë nis gjykimi i vërtetë dhe se ato që do të fliten nesër, nuk do të harrohen kurrë, raporton Gazeta Blic.

Ai në Facebook ka publikuar fotografi me Mersin Katuqi nga fshati Gurrë, Mat i Shqipërisë, që thotë se do të jetë dëshmitari i parë.

Postimi i tij i plotë:

Neser ne Hague pernjime fillon!

Fjalet hyrese perfunduan

Ato i thane ekipi i Prokuroreve dhe ekipi i Avokateve

Folen edhe Zotni Hashim Thaqi, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi, Kadria e ngoj Avokatin e tiije dhe nuk dha fjale hyrese.

Te katertit nuk e pranuan aktakuzen dhe u deklaruan te pafajshem.

Te gjithe e dijm qe fjala hyrese nuk eshte prove ne procedure penale, pra ne gjykim.

Ajo qka eshre foe te hanen e kalur edhe mundet mu harru.

Ajo qe folet neser nuk harrohet kurre sepse eshte deshmia e deshmitarit te pare te Prokurorise ne kete rast teper te rande , teper te ndieshen dhe qe shume do te zgjas.

Shpresojm qe Avokatet ne tentive te mbrojtejes se klientev te vet te mos e fajsojn UÇK- ne as rastesisht e as gabimisht.

Burre te sinqert si zotni Mersin Katuqi nga fshati Gurre me Mat te Shqiperis zor eshte me taku, nejse tash u ban gati 19 vjete qyshe se Dick Marti me barabar e tije ja mesyn shtepis se tije me qellime te errta antishqptare e anit njerezore.

Ajo po me thot me pas vizitu dikush kompetent sot Gjykate antikombetare e kunder shtetit te Kosoves nuk kish me pase

Une i thash keshtu jemi ne kur vijme ne pushtet as neni 1 te ligjit per Gjykaten Specile se kan lexu.

Nejse tani ma keto gjera dihen

Te gjithe pjestarve te UÇK-se ne Hage ju desheroj fat

Nasimi dje naj ka uru te gjitheve Pashket ishte i merzit per Agronin se per vendimet e Gjykates raciste tha as qe po ja nine se i doli uji tha eshe kesaj pune te montimeve te Serbis permes Prokurorise

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *