Vjen nga familja Krasniqi! Nipi i Luanit shpallet kampion i Gjermanisë, Ardiani mposht kundërshtarin me një goditje

Boksieri Ardian Krasniqi është kampion i Gjermanisë (BDB), pasi që mposhti gjermanin Deniz Altz, të shtunën në Magdeburg të Gjermanisë.

Ardianit, nipit të legjendës Luan Krasniqit, nuk i është dashur shumë kohë për të mposhtur gjermanin, i cili qysh në rundin e parë u dorëzua në duel me Krasniqin.

Nipi i Luan Krasniqit, Ardiani e goditi në bark kundërshtarin i cili nuk i përballoi dhimbjeve dhe u detyrua të dorëzohet, pasi edhe gjyqtari numroi deri në dhjetë.

Kujtojmë që ky meç ishte për brezin Kampion të Gjermanisë – BDB.

27-vjeçari nga Juniku, bën një tjetër hap të madh në karrierën e tij të boksit profesionist.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *