Vucic: Kurti e refuzoi Asosacionin

Ka përfunduar takimi treplaësh në Bruksel.

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiq para mediave ka thënë se ishte takim i vështirë dhe se takimi ka mbetur në situatë të paqartë.

“Ishte një takim i vështirë. Do të takohemi sërish me delegacionin kosovar. Më falni se nuk di të flas shqip. Do të takohemi sërish”, tha Vuçiq.

Ai ka thënë se Kurti ka refuzuar marrëveshjen, teksa ka thënë se shpreson që të gjendet një zgjidhje për të dyja palët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *