Zbulohet data: Ja kur do mbahet takimi tjetër mes Kurtit dhe Vucic

Sot në Bruksel është mbajtur raundi i ri i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ku menjëherë pas takimit ka folur edhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Në takim është marrë vesh që të ketë një raund tjetër të takimeve që do të mabhet më 18 mars.

“Zakonisht një takim i vështirë dhe besoj se do të ketë shumë takime të tjera në periudhën e ardhshme. Më datën 18, duhet të shihemi në Maqedoninë e Veriut”, tha Vucic pas takimit.

Takimi trilateral, i thirrur nga Bashkimi Evropian për të diskutuar për planin franko-gjerman ka përfunduar para disa minutave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *