Lajm i hidhur: Vazhdon të rritet numri i viktimave nga tërmeti në Turqi, kjo është shifra e fundit

Numri i vdekjeve si pasojë e tërmetit që dridhi Turqinë dhe Sirinë vazhdon të rritet.

Raportimet e fundit janë se deri tash zyrtarisht janë 25 mijë e 401 persona kanë humbur jetën, raporton BBC.

Sipas presidentit turk, Recep Tayip Erdogan, numri i të vdekurve në Turqi është 21 mijë e 848, derisa 3 mijë e 553 të tjerët janë nga Siria.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *