LAJMI I FUNDIT: Kuvendi miraton koeficientin e ri të pagave

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë miratuar në parim ndryshimet në Ligjin për ndarjet buxhetore, specifikisht koeficientin me vlerë prej 105 euro, për pagat e sektorit publik.

Në parim ky projektligj u miratua me 63 vota për, dhe asnjë kundër dhe abstenim, përcjell klankosova.tv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *