Priten edhe reshje bore sot në Kosovë

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot me vranësira dhe kohë pas kohe mundësi për reshje lokale të dobëta bore.

Temperaturat do të silllen nga -1 minimalja deri në 3 gradë maksimalja gjatë ditës.

Mot i ngjashëm pritet edhe në ditët në vijim.

Shtypja atmosferike luhatet përreth vlerave normale, por herë herë me tendencë të rritjes edhe në vlera më të larta, njofton Prishtina Weather.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *