Rrahet gazetari shqiptar, autorët ia rrahën edhe bashkëshorten

Është dhunuar për shkak të detyrës në qytetin e Lezhës, gazetari i RTV Orës, Elvis Hila.

Policia bën me dije se ndaj punonjësit të medias është ushtruar fizikisht së bashku me bashkëshorten e tij e cila ka ndërhyrë për t’i ndarë.

Policia ka bërë të mundur identifikimin e autorëve dhe i ka shpallur në kërkim.

Gazatari Hila se bashku me bashkëshorten ndodhen në spital për të marrë ndihmën mjekësore të nevojshme.

Njoftimi i policisë se Lezhës:

Goditen për shkak të detyrës një gazetar, shpallen në kërkim autorët e dyshuar.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë shpallën në kërkim shtetasit I.(E). A. 35 vjeç, banues në Pllanë dhe P. L. 32 vjeç, banues në Manati.

Këta shtetas, rreth orës 16:40, në qytet Lezhë, i kanë dalë përpara shtetasit E.H., 32 vjeç, banues në Lezhë, me profesion gazetar, si dhe e kanë dhunuar fizikisht bashkë me bashkëshorten e tij shtetasen B. H., e cila në ato momente ka ndërhyrë.

Nga veprimet e para hetimore të kryera, dyshohet se, këta shtetas e kanë dhunuar fizikisht gazetarin për shkak të detyrës.

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollet intensive për lokalizimin dhe kapjen e tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *